نماشویی

نماشویی ساختمان با طناب و نظافت نما

نماشویی ساختمان را تنها یک شستشو و نظافت نما به صورت معمولی تصور نکنید ، زیرا که تمیز کردن نما یک کار تخصصی و تاثیر گذار ترین و کم هزینه ترین نوع خدماتی است که می تواند در دوره های مختلف برای زیبایی نما ساختمان تان انجام دهید .

به عنوان مثال در نظر بگیرید که نمای ساختمان در محیط شهری قرار دارد و پس از گذشت مدتی از ساخت نما با رسوب کثیفی ها و آلودگی های مختلف در کوتاه مدت و دراز مدت موجب از بین رفتن جلوه ساختمان تان خواهد شد و در اینجا است که می توانید از نماشویی کمک بگیرید و در اصل تعریف نماشویی به شستو و نظافت نمای ساختمان جدا از هر نوع و طرحی که داشته باشد به صورت عمقی و با دستگاه های فشار قوی انجام می شود که یک تغییر اساسی در جلوه و ظاهر نمای ساختمان مشاهده خواهید کرد .

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان با طناب راپل(پی تو بام)

نماشویی در تهران و کرج در سالهای اخیر بسیار گسترده شده و روز به روز استفاده از آن گسترده شده و افراد بیشتری خواهان بهره گیری از خدمات نماشویی و شستشوی نمای ساختمان به صورت حرفه ای هستند . از ضروری ترین خدمات نگه داری ساختمان به شستشو و نظافت نمای ساختمان می باشد که در این زمینه شرکت نماشویی پی تا بام سرآمد شرکت های دیگر شده است و این را مشتریان ما می گویند .

نماشویی ساختمان حتی برای نما های نو و تازه ساخت نیز لاز است زیررا موقع ساخت با ریختن مصالح و گچ و سیمان برروی سطح نمای ساختمان چهره ساختمان ناپسند و زشت می شود که می توان با استفاده از خدمات نما شویی ساختمان های تازه ساز به نمای کاملا تمیز دست یافت .

انواع روش های نماشویی از نظر دسترسی به نما

به طور کلی نماشویی با استفاده از دستگاه واترجت سندبلاست که آب را با فشار 200 الی 300 بار از نازل پرتاب می کند و به کمک چند ابزار دیگر انجام می شود اما دسترسی به نمای ساختمان که یکی از هزینه بر ترین قسمت های نماشویی است به سه دسته تقسی می شود .

 • نماشویی با طناب راپل
 • نماشویی با کلایمر
 • نماشویی با داربست و کمربند

هریک از روش های فوق کاربرد خاصی دارد و نمی توان گفت که کدام یک بر دیگری برتری دارد اما از نظر قیمت تمام شده شستشوی نمای ساختمان و راحتی کار روش راپل یا طناب یکی از پرکاربردترین و سریع ترین روشش ها است که تقریبا در 902 درصد پروژه های نظافت نما با طناب انجام می شود و اگر نماکار و تکنسین نما از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد می تواند بهترین کیفیت نماشویی را ارائه کند .

خدمات نماشویی با طناب و بدون داربست
نماشویی

قیمت شستشوی نماهای کمتر از 100 متر مربع

این نوع نماها که معمولا ساختمان های ویلایی یا عرض کم می باشد که برای شستشوی آن لازم است تا قیمت و هزینه نماشویی به صورت چکی و توافقی بین کارفرما و کارشناسان شرکت تعیین می شود و در زیر به صورت تقریبی به چند مورد از این قیمت ها اشاره می کنیم .

 • 1.700.000 تومان برای نمای ساختمان هایی که عموما از جنس سنگ می باشد برای شستشوی آن که عمده کثیفی آن شامل جرم های گرد و غبار و دوده باشد با واترجت شسته می شود .
 • 2.500.000 تومان برای نظافت و ابر و تی نماهای کامپوزیتی ،شیشه ای که با گرد وغبار و دوده کثیف شده اند .
 • 3.000.000 تومان برای شستن نمای ساختمانی که با قیر یا سیمان به صورت مقطعی کثیف شده باشد .
 • 700 هزار تومان شستشوی تابلو مغازه ، بنر و خرده کاری های از این دست .
 • حداقل قیمت شستشوی نما و هزینه نماشویی ابعاد خیلی کوچک که نیاز به برپایی کارگاه راپل و فرود با طناب باشد مبلغ 800 هزار تومان و برای پروژه های بسیار کوچک که نیاز به راپل نباشد مبلغ 650 هزار تومان دریافت می شود .

لازم به ذکر است که برای گرفتن بهترین و کم ترین قیمت ممکن خدمات نماشویی بهتر است از طریق ارسال عکس یا قرار بازدید به شفاف سازی بیشتر برای توافق با کارشناسان شرکت در تماس باشید .

لیست قیمت نماشویی

به دلیل تنوع قیمت های نماشویی ارائه شده توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات ساختمانی پی تو بام در نظر دارد تا با ارائه لیست قیمت نماشویی ساختمان دارد تا هم به مشتریان برای شفاف سازی قیمت خدمات نما شویی ساختمان کمک کرده باشیم و نیز از سو استفاده هایی که بعضا توسط افراد سودجو انجام می شود را جلوگیری می کنیم .

همچنین به نکات مهم تاثیر گذار در تعیین قیمت نما شویی ساختمان اشاره می کنیم تا بتوانید تحلیل دقیقی از هزینه و دستمزد های نظافت و شستن نما را داشته باشید و بهترین شرکت نظافت نما در تهران را پیدا کنید .

خدمات قیمت نماشویی/تومان تشریح کار +/- مبلغ
نماشویی شیشه و کامپوزیت 13000 شستشو با ابر و تی و واترجت برای کامپوزیت،شیشه،گرانیت 15 درصد
نماشویی با واترجت سندبلاست آجر و سنگ 13000 برای جرم برداری و پاک کردن لکه شره آب و باران 20 درصد
قیمت سنگ تیشه ای سفید و تراورتن 7 الی 14000 نما شویی با مواد جرم زدا و پاک کردن رسوب و سفید کردن سنگ کثیف 15 درصد
قیمت شستشوی نمای سیمانی و متراژ بالا 7500 نماشویی با واترجت بسیار قوی و مناسب گرد و غبار و دوده و متراژ زیاد 20 درصد

لیست قیمت نماشویی ساختمان | لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان در تهران و کرج

روش ها و مواد لاز برای نماشویی ساختمان

نماشویی برای هرنوع نما با جنس نما و طراحی های متفاوت راهکار و مواد مخصوص هر نما را دارد و در این زمینه شرکت پی تا بام آزمایشات بسیاری انجام داده تا موثرترین مواد شوینده برای هر یک از نماهای ساختمانی را پیدا کند و بهترین کیفیت شستشو نما را عرضه کند که در کل نماشویی را به سه دسته اصلی تقسیم کرد .

نماشویی با طناب
شستشو و نظافت نمای ساختمان با طناب راپل
 1. شستشو و نظافت نما با آب و دستگاه واترجت انجام می شود در این حالت عمده کثیفی و آلودگی نما گرد و خاک می باشد که با آب فشار قوی به طور کامل تمیز شده و کیفییت قابل قبول حاصل میشود .
 2. نماشویی با سندبلاست است که در این روش به یک مکنده در دستگاه واترجت تعبیه شده است که از طریق ان سیلیس یا شیشه خورده به داخل شلنگ وارد شده و در نهایت ترکیب آب و سیلیس به نما برخورد که مناسب جرم و کثیفی های نسبتا عمقی می باشد و اتسفاده بیش از اندازه از این نوع شستشو می تواند به برخی متریال های نما آسیب وارد کند .
 3. شستشو نما با اسید شویی که برای سنگ ها و نما های خاصی که مجاز به استفاده از اسید در آنها می باشیم مانند نما گرانیتی و سیمانی که به برداشتن جرم و کثیفی نما بسیار تاثیر گذار است .

قیمت و هزینه نماشویی

تعرفه و قیمت نماشویی در تهران و کرج به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به توضیح و بررسی هر یک از این موارد می پردازیم البته با وجود کارشناس نمای با تجربه شرکت پی تا بام امکان تخمین قیمت از طریق ارسال عکس نمای ساختمان نیز ممکن شده است .

مهم ترین عامل در تعیین قیمت نماشویی ساختمان ارتفاع ساختمان مورد نظافت نما است، به دلیل ضریب سختی که با افزایش ارتفاع سازه بر قیمت اضافه می شود تاثیر چشم گیری در تعیین قیمت و تعرفه شستشو نما دارد. البته لازم به ذکر است شرکت پی تا بام تاثیر گذاری ارتفاع را در قیمت و تعرفه نظافت نما تا حدودی مرتفع کرده است .

بحث دیگر که به طور قابل ملاحظه ای در قیمت نما شویی تاثیر گذار است ، جنس نما و متریال های مصرفی در نمای ساختمان است برای مثال هزینه شستو نمای سنگی متفاوت از تعرفه شستو نمای آجری می باشد و این به دلیل تفاوت در مواد لازم برای شست شو نمای سنگی و آجری است که در نهایت منجر به تفاوت در هزینه و اجرت انجام نماشویی نماهای مختلف دارد .

خدمات نماشویی ساختمان در تهران
نماشویی با طناب / قیمت نماشویی ساختمان در تهران

میزان کثیفی نما و نوع کثیفی می تواند عامل تعیین کننده در قیمت و تعرفه نماشویی با دستگاه واترجت باشد زیرا که با دیدن میزان و نوع کثیفی یک ساختمان کارشناس نماشویی با طناب شرکت ، میزان مواد مصرفی و دستورالعمل های لازم برای تمیز کردن نما را برآورد کرده و یک قیمت مناسب و متناسب با کثیفی نما و سایر عوامل تعیین کننده به کارفرما اعلام کند .

انجام مقاوم سازی سنگ نما هنگام نماشویی به صرفه تر است

نماکار ما که مشغول به شست شو ساختمان تان می باشد در حین انجام کار در صورت مشاهده سستی و شل شدگی در سنگ نمای ساختمان سریعا به کارفرما اعلام خواهد کرد و در صورت تایید کارفرما می توانیم با استفاده از روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب علاوه بر تمیز کردن نما خیال تان را از استحکام و مقاومت سنگ نمای ساختمان راحت کنیم و از خطرات حاصل از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری کنیم .

شستشوی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست
نظافت نمای ساختمان با طناب

نماشویی در تهران

به دلیل تردد بسیار زیاد وسیله نقلیه در تهران و وجود کارخانجات در اطراف کلان شهر تهران نیاز به نماشویی در تهران کمی بیشتر از سایر شهرها احساس می شود و این به دلیل وجود آلودگی ها می باشد که در گذر زمان برروی نمای ساختمان رسوب کرده و جلوه زشت و ناپسندی از نمای ساختمان را نشان می دهند، بنابر این اگر ساکن ملان شهر تهران هستید حتمن باید به صورت دوره ای و مرتب اقدام به تمیز کردن و شست شو نما کنید تا مواد شیمیایی و باران های اسیدی به عمق نما نفوذ نکنند و آسیب هایی چون پوسیدگی و رنگ سوختگی در نمای ساختمان پدیدار نشود.

یک شهر مدرن نیاز به دستگاه نماشویی مدرن و تکنیک های به روز نظافت نما دارد تا به بهترین کیفیت و تمیزی برسد شرکت پی تا بام با بهره گیری از دستگاه واترجت 300 بار اینتر ایتالیا که قوی ترین در نوع خود می باشد می تواند یک تمیزی بی نظیر به نمای ساختمان و محوطه آن ببخشد .

تاثیر نماشویی ساختمان در نوسازی و بازسازی ساختمان
خدمات نماشویی ساختمان

ما برای ارائه خدمات نماشویی در تهران از تکنسین های آموزش دیده و با تجربه استفاده می کنیم تا بتوانند اولا از عهده انتظارات مشتریان برآیند و تجربه کافی برای نظافت نما های مختلف موجود در تهران را دشاته باشند .

توجه داشته باشید که اگر صاحب یک کسب و کار پر زرق و برق مانند نمایشگاه و بنگاه و یا شرکت دکوراسیون و یا ساختمان سازی هستید توجه به نظافت و تمیزی نمای ساختمان تان بسیار می تواند در نظر مشتریان تان تاثیر گذار باشد ، بنابراین استفاده از نماشویی برای هر نوع ساختمان تجاری ، مسکونی ، اداری ، ضروری می باشد تا علاوه بر زیبایی خود ساختمان به زیبایی شهر و محله نیز آسیب نرساند .

نماشویی با سندبلاست سیلیس

استفاده از سندبلاست به دلیل وجود جرم و کثیفی های نسبتا عمقی در برخی نماها مانند نمای سنگ تراورتن و نمای آجری و غیره که با واترجت آب خالی تمیز نشود ، انجام می شود در این روش ترکیبی از آب و سیلیس که در سر نازل با یکدیگر ترکیب می شوند از نازل خارج شده و به سطح نما و کثیفی برخورد می کند .

سندبلاست فشار و نیروی کافی برای برداشتن کثیفی های عمقی را دارد و این به دلیل خاصیت سایندگی است که سیلیس به واترجت می دهد ، این کار برای از بین بردن سیاهی نما و شره های آب باران که رد سیاه رنگ برروی نما برجای می گذارد ، مورد استفاده قرار می گیرد .

شستشو و نظافت نمای شیشه ای

شستشو و نظافت نما در تهران با واترجت سندبلاست

مقایسه قدرت واترجت آب خالی و واترجت آب و سیلیس که سندبلاست گفته می شود برای تاثیر گذاری بهتری نیاز به برق سه فاز دارد تا با قدرت هرچه بیشتر به سطح آجر و سنگ که خاصیت جذب کثیفی بالایی دارند ، برخورد کند و با برداشتن لایه از روی نمای سنگی و آجری یک شستشو و نظافت تخصصی برای نمای سنگی و آجری انجام شود .

سیلیس ها از نظر ابعاد به ریز و درشت تقسیم می شوند که سیلیس درشت برای کثیفی های ریز مانند شره آب و سیلیس درشت برای کثیفی و زایده های درشت مانند اثر سیمان و … کاربرد دارد البته استفاده از سیلیس نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد و به آسانی قابل تشخیص نمی باشد .

کاربرد پولیش و براق کننده ها در نماشویی ساختمان

پس از اتمام نماشویی ساختمان در برخی از نماها مانند نمای آجری، سنگی ، کامپوزیتی مشاهده می شود که با گذشت زمان تماس نما با نور خورشید و باران و گرد و خاک براقیت و جلوه خود را از دست داده است در این جا می توان با استفاده از پولیش و براق کننده اورجینال که در شرکت پی تو بام موجود است ، اقدام به پولیش نما و براق و درخشان کردن مجدد نما پرداخت .

استفاده از پولیش نما برای سنگ های تراورتن ، آجر و سایر انواع نماها توصیه می شود و به دلیل کیفیت مرغوب پولیش مصرفی توسط تکنسین شرکت ، این نوع پولیش به عمق نما نفوذ کرده و از ماندگاری بالایی برخوردار است .

اجرا یا عدم اجرا پولیش نما خارج از شستشوی نمای ساختمان بوده و با پیشنهاد کارشناس نما شرکت به کارفرما و تایید ایشان پولیش نمای ساختمان با طناب اجرا می شود .

پولیش نما علاوه بر خاصیت براق کنندگی نما ، خاصیت ضدآب و ضد نفوذ را به نما می دهد که هم در تمیز ماندن نما و هم عایق بندی و آب بندی نما تاثیر چشم گیری دارد .

نماشویی با راپل

نماشویی با راپل در تهران کرج

ویژگی نماکار یا طناب کار حرفه ای در نماشویی

یک نماکار یا راپل کار حرفه ای در تهران باید مهارت ها و شناخت های ویژه ای داشته باشد تا علاوه بر ارائه خدمات نماشویی حرفه ای ، به متریال و طرح نمای ساختمان آسیب نرساند .

از این رو شرکت پی تو بام با آموزش تکنسین نماکار و راپل کار حرفه ای به این مهم دست پیدا کرده است ، اولویت ما در آموزش نماکاران شرکت نماشویی شناخت نماکاران با انواع متریال های به کار رفته در نما ، سازگاری و ناسازگاری مواد شوینده مختلف با کامپوزیت ،شیشه ، سنگ ، اجر و سایر نما ها و نیز تست و بررسی تمامی دستگاه ها و مواد مصرفی قبل از انجام پروژه نماشویی ساختمان به طور گسترده است .

نماشویی

نماشویی در تهران توسط شرکت پی تو بام

یک نماکار خوب باید تمامی موارد بالا را به خوبی شناخته و در کار نماشویی از آموخته های خود استفاده کند . نماکار و راپل کار علاوه بر شناخت انواع نما و انوع جرم و کثیفی و راه های پاک کردن الودگی های شهری از نمای ساختمان ، لازم است تا فنون راپل کاری را به طور ماهرانه ای بلد باشد تا خسارات و دردسر هایی را برای خود و کارفرما ایجاد نکند.

تاثیر نماشویی بر طول عمر نمای ساختمان

با توجه به مغلوب شدن ماده در برابر زمان ، هر نمای ساختمان دارای طول عمر مفید مشخصی است ، حال ما باید برای حفظ سرمایه و زیبایی ساختمان باید اقدامات مناسب برای افزایش عمر نمای ساختمان را اتخاذ کنیم که یکی از تاثیر گذار ترین اقدامات برای افزایش کارایی نمای ساختمان ، انجام نماشویی و نظافت نمای ساختمان به صورت دوره ای در تهران و سایر کلان شهر ها است .

نماشویی ساختمان یک روش کاملا منطقی و معقول است برای نگه داری و مراقبت از نمای ساختمان تان انجام می شود.با انجام شستن نما و برداشتن کثیفی که عمدتا از مواد شیمیایی مانند دوده خودرو ها و باران های اسیدی برروی نما نشسته و به مرور باعث رسوب و خورندگی نمای ساختمان می شود .

نماشویی | نما شویی ساختمان با واترجت سندبلاست

نماشویی | نما شویی ساختمان با واترجت سندبلاست

با برداشتن این کثیفی ها از طریق نماشویی ساختمان با طناب در تهران ، مواد شیمیایی و فعال از سطح نما تمیز شده و به این روال عمر و ماندگاری نمای ساختمان افزایش می یابد .

البته روش ویژه ای توسط شرکت پی تو بام برای افزایش هر چه بیشتر عمر و زیبایی نمای ساختمان وجود دارد و آن نانو پوششنمای ساختمان است ، نانو پوشش نما با ایجاد یک لایه محافظ ،در برابر مواد مختلف مقاوم است و به طور چشم گیری زیبایی نمای ساختمان تان در طول سالها حفظ می کند .

نماشویی ساختمان چقدر طول می کشد ؟

زمان انجام کار بسته به مساحت کار و نیز جنس کثیفی های نما است . بنابراین برای تخمین زمان شستشوی نمای ساختمان می توانید عکس پروژه خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید و مقدار زمان لازم برای انجام نماشویی در تهران را دقیقا براورد می کنیم .

شرکت نماشویی ساختمان در تهران و کرج

شرکت نماشویی

البته با انجام نما شویی با طناب تقریبا 80 درصد در زمان کار صرفه جویی می شود ، و با این حساب کار شستن و نظافت نمای ساختمان بسیار سریع تر از آن چیزی که انتظار دارید با کیفیت عالی تمیز خواهد شد .

برای تعیین زمان انجام کار لازم تا ابتدا روش صعود و فرود از نما و در مرحله بعد دستگاه یا ابزار های مورد نیاز تعیین شده و سپس با سپردن پروژه به تکنسین نماکار مناسب کار ، انجام پروژه نماشویی توسط شرکت پی تو بام آغاز خواهد شد .

مقایسه نماشویی سنتی و مدرن در ایران

با پیشرفت تکنولوژی ،صنعت نظافت نما و شستشوی انواع نماها دچار تغییر و تحول بسیاری شده است ،برای مثال در گذشته نظافت نما با استفاده از دستگاه واترجت بسیار کم قدرت و ضغیف که آب را با فشار کم به نما پرتاب می کرد .

اما اکنون شرکت پی تو بام با دراختیار داشتن قوی ترین دستگاه های واترجت که قدرت آنها از 150 تا 400 بار می باشد و می توانند سخت ترین لکه ها را بردارند و نیز تا فاصله دو متری فشار آب قدرت کافی برای تمیز کردن انواع نماهای شیشه ،کامپوزیت و آجر و سنگ را دارد.

کاربرد نازل کارتکی در نماشویی

نازل کارتکی یا کارواشی برای پخش یکنواخت فشار آب برروی سطح می باشد و بیشتر برای جلوگیری از آسیب به نماهای حساس کاربرد دارد. این نوع نازل قدرت لایه برداری بسیار کمی دارد اما می تواند برای برداشتن گرد وغبار و دوده در متراژ های بالا بسیار کاربردی باشد .

از این نازل برای شستشوی نماهای رنگ شده ، کاشی و سرامی با اسیدشویی، آجر نما و نسوز که مقاومت کمتری دارد د و سایر نماهای حساس کاربرد دارد .

تمیز کردن سنگ تیشه ای قدیمی نما

سطح ناصاف و تیشه ای سنگ باعث انباشته شدن جرم در دراز مدت می شود و این اتفاق جلوه بسیار زشت به نمای ساختمان می دهد و نیز با بارش باران این کثیفی ها به شدت محکم شده و عملا تمیز کردن آن با روش ها معمول ممکن نیست ازاین رو برای شستن نمای تیشه ای از سیلیس و آب که واترسندبلاست نام دارد استفاده می کنیم .

برای جرم برداری گسترده نما سنگ تیشه ای می توان از درصد معین دیسکلر به طوری که آسیبی به سنگ وارد نشود استفاده می کنی با این کار جرم های محکم شده بسیار ریز که امکان پاک کردن این اندازه در نمای بسیار بزرگ با نازل سوزنی وجود ندارد از مواد رسوب زدای دیسکلراستفاده میکنی که تاثیر چشم گیری در نتیجه نماشویی تیشه سنگ دارد .

برخی از شرکت ها به دلیل اینکه مواد کمتری استفاده کنند به بهانه هایی مانند سوختن سنگ و مواردی از این دست تکیه می کنند که اگر بنا بر سوخته شدن سنگ با دیسکلر باشد پس اصلا نباید استفاده کرد ، اما استفاده اصولی و ترکیب با آب برای کاهش درصد اسید و نیز لایه برداری بعد از اسیدشویی می تواند اثر اسیدشویی را از بین برده و یک نمای بسیار درخشان و تمیز را حاصل کند .

شستشوی سرامیک و کاشی با مواد مخصوص

کاشی و سرامیک بیشتر در نماهای فرعی مانند پاسیو و نمای پشتی ساختمان کار می شود ، البته جرم گیری سرامیک و کاشی نسبت به سایر انواع نما کمتر است اما با گذشت زمان جرم و دوده و گرد و غبار برروی نمای سرامیکی انباشته می شود و با نماشویی پاسیو و حیاط خلوت می توان تمیزی و ظاهر آن را حفظ کرد .

روش شستشوی سرامیک با استفاده از دیسکلر مخصوص شستشوی سرامیک است که با دستگاه واترجت برروی نما پاشیده می شود و پس از گذشت ده الی بیست دیقه و اثر گذاشتن دیسکلر برروی کثیفی ها با استفاده از واترجت با فشار بالا برای پاک کردن اسید و کثیفی ها اقدام می شود .

4 پاسخ
 1. مهدوی
  مهدوی گفته:

  نماشویی توسط شرکت پی تو بام بی نظیره حتمن استفاده کنید به ویژه واترجت 500 بار که این شرکت داره فک نکنم شرکت های نماشویی دگ ای داشته باشن

  پاسخ
  • adel
   adel گفته:

   ممنونم از لطف شما ، در حال حاضر تجهیزات پیشرفته از واجبات ارائه خدمات نماشویی و سایر خدمات با کیفیت است .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *