نظافت نمای ساختمان با طناب

نظافت نما یکی از مهمترین وظایف برای جلوه مثبت شرکت ها و ساختمان ها می باشد. ساختمان‌های چند طبقه در ارتفاعات زیاد تمیز می‌شوند و این امر برای تمیزکننده‌های حرفه‌ای شیشه‌ها و ساختمان‌ها با الزامات ایمنی سخت‌گیرانه به یک وظیفه سخت تبدیل می‌شود. مواد مختلف نما، به عنوان مثال. فولاد ضد زنگ، شیشه، فلز لاکی، مس یا سنگ، نیاز به روش های تمیز کردنی دارند که با آنها سازگار باشد. دوستی با محیط زیست در نظافت شیشه و نما اهمیت فزاینده ای پیدا می کند، به همین دلیل است که نظافت با سیستم های تمیز کننده پی تا بام توصیه می شود.

سیستم های نظافتی برای نظافت حرفه ای نما

برای تمیز کردن نماهای ساخته شده از شیشه، فولاد یا سنگ طبیعی، پی تا بام استفاده از واترجت های تلسکوپی و برس های مناسب را توصیه می کند. این امر از استفاده از نردبان، سکوهای کاری هوایی و داربست جلوگیری می کند، زیرا تکنولوژی قطب انقلابی سیستم نظافت نما  از پی تا بام به قطب های تلسکوپی اجازه می دهد تا تا ارتفاع 20 متر با پایداری بهینه و وزن کم قطب ها گسترش یابند. آب از طریق شیلنگ وارد برس می شود که حرکت آن به صورت مکانیکی کثیفی را از نما پاک می کند. به ویژه، سیستم نظافت حرفه ای نما توسط پی تا بام تمیز کردن ایمن و موثر در ارتفاع را امکان پذیر می کند.

نظافت نما با آب خالص

پی تا بام با سیستم تمیز کردن آب خالص خود امکان حذف کثیفی از شیشه و سایر سطوح نما را فراهم می کند. بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی. مواد معدنی توسط فیلتر آب خالص پی تا بام از آب خارج می شوند تا پس از تبخیر هیچ گونه باقیمانده ای مانند کشش یا رسوبات معدنی باقی نماند. درجه سختی موی مناسب را می توان برای سطح مربوطه از طیف برس های مختلف انتخاب کرد. لبه های لاستیکی گرد روی برس ها علاوه بر این از سطح تمیز شده محافظت می کند و از آسیب در حین تمیز کردن جلوگیری می کند. با استفاده از تیرهای تلسکوپی می توان به صورت پایدار و ایمن به ارتفاع تا 20 متر نیز دست یافت.

مزایای نظافت شیشه و نما با سیستم های نظافتی پی تا بام

  1. هندلینگ سریع و موثر تنها در چند مرحله
  2. دسترسی آسان به مناطق صعب العبور
  3. تمیز کردن تک مرحله ای – پنجره ها دیگر نیازی به بازکردن و پرداخت مجدد ندارند
  4. مناطق بزرگ را می توان سریعتر از روش های سنتی تمیز کرد
  5. می توان آن را از روی زمین در ارتفاع تمیز کرد

برای نظافت نما به صورت حرفه ای و اصولی با پی تا بام تماس بگیرید .

شما حق دارید که نگران انتخاب روش های مناسب برای تمیز کردن ساختمان خود باشید زیرا راه های نادرست می تواند ساختمان را زخمی کند و برای همیشه به عناصر سازنده ظریف آن آسیب برساند. انواع مختلف نماشویی انواع مختلفی از کاربردها را می طلبد، اما حتی روش تمیز کردن صحیح نیز در صورت استفاده نادرست می تواند باعث آسیب شود. به طور مشابه، انواع مختلف کثیفی، مانند دوده و دود، به مواد پاک کننده متفاوتی نسبت به لکه های روغنی یا فلزی نیاز دارند. به عنوان یک قاعده کلی، ملایم ترین درمان باید در صورت امکان استفاده شود، و هر زمان که روش های قوی تری برای آن مورد نیاز است، باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند.

سه روش اصلی برای تمیز کردن نماها وجود دارد: تصفیه آب، تصفیه شیمیایی و عملیات ساینده. با این حال، عملیات ساینده مانند سنگ زنی، سنباده زدن و انفجار توصیه نمی شود، زیرا مواد سطحی را همراه با کثیفی و رنگ از بین می برند و بنابراین بیشترین آسیب را به سنگ تراشی می دهند. این باعث می‌شود که آب و تصفیه‌های شیمیایی، که هر دو مؤثر و بی‌خطر هستند، اما تنها زمانی که به درستی روی مواد و سطوحی که برای آن در نظر گرفته شده‌اند، استفاده شوند.

تمیز کردن با آب

سه نوع روش مبتنی بر آب برای نظافت نماها وجود دارد: شستشوی تحت فشار، خیساندن و شستشوی با فشار بخار/گرم. درمان های مبتنی بر آب که به درستی اعمال شوند، کم تهاجمی ترین انواع تمیز کردن نما و روشی محافظه کارانه برای شروع کار هستند، به خصوص زمانی که با کثیفی و کثیفی معمولی سروکار داریم.

رایج ترین روش مبتنی بر آب، شستشوی تحت فشار است که در آن یک اسپری با فشار کم تا متوسط ​​(100 تا 400 psi) بر روی سطح ساختمان اعمال می شود. (به عنوان یک نقطه مرجع، اسپری از یک شلنگ باغی تقریباً 60 psi است.) فشار آب معمولاً کم شروع می شود و در صورت نیاز افزایش می یابد و به دنبال آن یک برس موی طبیعی یا مصنوعی (اما نه فلزی) برای سرسخت تمیز می شود. مناطق و عناصر دقیق

تمیز کردن ساینده مانند سنگ زنی، سنباده زدن، و انفجار می تواند به سنگ تراشی آسیب برساند.

گاهی اوقات یک شوینده غیر یونی ساخته شده از ترکیبات آلی مصنوعی به آب اضافه می شود تا کثیفی های روغنی را از سطوح پاک کند. از صابون و سایر مواد شوینده خانگی نباید در نظافت با پایه آب استفاده کرد زیرا می توانند بقایای قابل مشاهده ای روی سنگ تراشی باقی بگذارند.

خیساندن شامل پاشیدن یا مه پاشی سطح بنایی برای مدت زمان طولانی، معمولاً تا چند روز در یک زمان، برای شل شدن انباشته های سنگین دوده و پوسته، به ویژه در قسمت هایی از ساختمان که در معرض باران نیستند، می باشد. خیساندن، که همراه با فشار آب استفاده می‌شود و به دنبال آن شستشوی نهایی با آب انجام می‌شود، به کاربردهای مکرر نیاز دارد که می‌تواند تا چند هفته طول بکشد. اما از آنجایی که این روش ملایم است، برای سنگ تراشی تاریخی ایده آل است.

روش سوم، تمیز کردن با بخار یا با فشار گرم معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما می تواند برای از بین بردن رسوبات خاک و گیاهانی مانند پیچک مؤثر باشد. همچنین گزینه ای برای تمیز کردن سنگ هایی است که به اسیدهای مورد استفاده در برخی از پاک کننده های شیمیایی حساس هستند.

نظافت نما با عوامل شیمیایی

پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن کثیفی موثر هستند و برخلاف روش های نماشویی مبتنی بر آب، می توانند برای از بین بردن رنگ، پوشش ها، لکه های فلزی و گرافیتی نیز استفاده شوند. پاک کننده های اسیدی بر روی آجرهای بدون لعاب و تراکوتا، سنگ های ریخته گری، بتن، گرانیت و اکثر ماسه سنگ ها موثر هستند. پاک کننده های قلیایی بهتر است در سنگ تراشی های حساس به اسید مانند سنگ آهک، سنگ مرمر، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی (گچی) استفاده شوند.

هر دو نوع پاک کننده های شیمیایی روی یک سطح مرطوب اسپری یا برس می زنند و اجازه می دهند برای مدتی باقی بمانند، که بسته به پاک کننده خاص متفاوت است، معمولا برای مواد قلیایی بیشتر از پاک کننده های اسیدی. بسته به ماده ای که حذف می شود، ممکن است چندین کاربرد پاک کننده ضروری باشد. هر دو نوع با آب شسته می شوند. ابتدا به مواد قلیایی شستشوی کمی اسیدی داده می شود تا خنثی شوند.

اقدامات قبل از نظافت و نماشویی

قبل از شروع برنامه نظافت نما، مهم است که انواع سنگ تراشی روی ساختمان را شناسایی کرده و مناسب ترین روش نظافت را برای هر نوع انتخاب کنید. تمایز بین انواع مختلف سنگ بسیار مهم است. به عنوان مثال، برخی از سنگ‌های آهک می‌توانند شبیه ماسه سنگ به نظر برسند، و آنچه شبیه سنگ طبیعی به نظر می‌رسد می‌تواند سنگ یا بتن باشد. علاوه بر این، برخی از آجرها ممکن است حاوی ناخالصی هایی مانند ذرات آهن باشند که می توانند با مواد پاک کننده خاصی واکنش دهند و در نتیجه لکه شوند.

انتخاب نوع اشتباه روش تمیز کردن می تواند آسیب جبران ناپذیری به مصالح ساختمانی وارد کند، بنابراین در صورت شک، بهتر است با یک محافظ تاریخی در مورد ترکیب سنگ تراشی مشورت کنید.

همچنین، توجه داشته باشید که برخی از مواد شیمیایی (و حتی آب) که برای سنگ‌تراشی بی‌خطر هستند، می‌توانند باعث خوردگی یا آسیب به سایر عناصر ساختمانی مانند عناصر فلزی تزئینی، شیشه، ارسی‌های پنجره‌های چوبی، میله‌های آهنی پنجره‌ها و آستین‌های تهویه هوا شوند. هر قسمتی از ساختمان که در معرض تمیز کردن نیست، اما مستعد آسیب است، باید پوشیده شود یا محافظت شود.

تمیز کردن نما بهتر است در هوای گرم و پس از اتمام تعمیرات خارجی انجام شود.

اگر ساختمان شما در حال برنامه ریزی برای تعمیرات عمده بیرونی است، هیئت مدیره باید قبل از تمیز کردن نما صبر کند تا این کار تکمیل شود. آب ناشی از اسپری ها و شیلنگ ها می تواند از طریق آجرهای ترک خورده یا از دست رفته و درزهای ملات خراب وارد ساختمان شود و در نهایت فولاد لنگه و تکیه گاه های فلزی زنگ بزند. با این حال، اگر ساختمان عمدتاً در وضعیت خوبی باشد، شستشوی نما با آب می‌تواند به آشکار شدن ترک‌های مویی و سایر عیوب کوچک و همچنین حذف ملات سست از درزها کمک کند و کار مجدد را تسهیل کند.

بهتر است برای تمیز کردن نمای ساختمان خود برنامه ریزی کنید تا در هوای گرم انجام شود. تمیز کردن بر پایه آب نباید در دمای کمتر از 45 درجه فارنهایت انجام شود زیرا آب محبوس شده در شکاف ها و درزها می تواند متعاقباً یخ بزند و منجر به پوسته شدن و ترک خوردن بیشتر شود. مواد شوینده شیمیایی در دمای 50 درجه یا بالاتر نیز بهتر عمل می کنند. خشک شدن دیوار بنایی ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد، بنابراین بهتر است زمانی که سرماخوردگی به زودی پس از اجرا ایجاد نمی شود، تمیز کردن را برنامه ریزی کنید.

نظافت یک بخش از نما به عنوان نمونه

قبل از شروع نظافت نماها در مقیاس کامل، اکیداً توصیه می شود که روش نظافت ابتدا در قسمتی از ساختمان که از مسیر خارج شده است آزمایش شود. با یک بخش کوچک، تقریباً کمتر از یک فوت مربع شروع کنید، ابتدا خفیف‌ترین درمان را امتحان کنید و در صورت نیاز روش‌های قوی‌تر را آزمایش کنید.

بسیاری از عوامل شیمیایی قدرت های متفاوتی دارند و می توان آنها را تا زمانی که مخلوط مناسب پیدا کرد رقیق کرد. بسته به شدت کثیفی یا لکه، مدت زمانی که یک پاک کننده شیمیایی روی سطح باقی می ماند نیز قابل تنظیم است. با این حال، هنگام آزمایش با عوامل شیمیایی باید احتیاط کرد. به عنوان مثال، باقی ماندن برخی از عوامل مبتنی بر هیدروکلریک بر روی سنگ تراشی برای مدت طولانی، یا عدم شستشوی کافی آنها از سطح، می تواند یک بقایای سفید مات باقی بماند. پیمانکار نظافت باید در تمامی موارد دستورالعمل های سازنده را رعایت کند و در صورت هرگونه سوال با نماینده فنی محصول تماس بگیرد.

از آنجایی که ساختمان شما دارای انواع مختلف سنگ تراشی است، باید یک پچ نمونه روی هر نوع انجام شود. درمان‌های مبتنی بر آب نباید به‌طور خودکار در نواحی کثیف یا لکه‌دار نادیده گرفته شوند: آب می‌تواند به از بین بردن کثیفی و شن کمک کند و امکان استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی ملایم‌تری را نسبت به حالت بدون آن فراهم می‌کند.

نظافت نما با فشار آب قوی واترجت

در یک تلاش نادرست برای تمیز کردن سریع و کامل نما، برخی از پیمانکاران آب را با فشار بسیار بالا منفجر می کنند یا غلظت پاک کننده شیمیایی را بیش از حد توصیه شده افزایش می دهند. استفاده از یک جریان خیلی قوی یا یک ماده تمیزکننده خیلی قوی می تواند ساینده باشد و به راحتی شیشه، مرمر، ماسه سنگ و سایر سنگ های نرم و انواع خاصی از آجرها را حکاکی کند. نزدیک نگه داشتن نازل اپلیکاتور اسپری به سطح نیز می تواند به سنگ تراشی آسیب برساند و عناصر تزئینی ظریف را از بین ببرد. اگر دانه‌های سنگ یا ماسه در آب تمیزکننده رواناب یافت شد، این نشانه فشار آب بسیار زیاد است یا نازل خیلی نزدیک نگه داشته شده است.

با توجه به قدمت ساختمان شما، ظاهر یکنواخت بکر ممکن است دست یافتنی یا مطلوب نباشد. قسمت‌های مختلف نما به احتمال زیاد در زمان‌های مختلف تعمیر یا تعویض شده‌اند، بنابراین ممکن است نتوان به درجه یکسانی درخشندگی در همه انواع سنگ‌تراشی دست یافت. به عنوان مثال، ممکن است از رنگ برای محافظت از آجر نرم یا پنهان کردن عیوب استفاده شده باشد، بنابراین کندن آن در سراسر ساختمان ممکن است بهترین جلوه بصری را ایجاد نکند. یا ممکن است برخی از پوسته ها به قدری در داخل سطوح سنگ قرار گرفته باشند که برداشتن آنها بدون برداشتن بخشی از سنگ غیرممکن باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر ساختمان شما در یک منطقه تاریخی تعیین شده است، هیئت مدیره باید تأییدیه قبلی را از کمیسیون حفاظت از مکان های دیدنی شهر نیویورک دریافت کند، که می خواهد مطمئن شود که روش ها و عوامل تمیز کردن برنامه ریزی شده به سنگ تراشی آسیب نمی زند.

با تجزیه و تحلیل دقیق عناصر بیرونی ساختمان و نیازهای درمانی ویژه هر یک، یک برنامه تمیزکاری ایمن و مؤثر می تواند ظاهر ساختمان شما را با حفظ شخصیت تاریخی آن تازه کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.